Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Благовіщення

 Коли виповнилося одинадцять років перебування і служіння Пресвятої Діви при Єрусалимському храмі і чотирнадцять років з дня народження; коли, відповідно, вступила Вона в 15-й рік Свого життя, священники повідомили їй, що, за законом, Вона більше не може залишатися при храмі, а повинна заручитися і вийти заміж. Але якою великою несподіванкою для священників стала відповідь Пресвятої Діви, що Вона посвятила Себе Богові і хоче залишатися Дівою, не вступаючи в шлюб ні з ким до самої смерті!

Тоді Божим Промислом і навіюванням, первосвященник Захарія, батько святого Предтечі, погодивши з іншими священниками, зібрав 12 неодружених чоловіків з племені Давидового, щоб одному з них доручити Діву Марію для дотримання Нею дівицтва і для піклування про Неї. І доручили Її престарілому Йосипові з Назарету, який, до того ж, був  Їй родичем. 

В домі Йосипа Пресвята Діва продовжила жити, як і в храмі Соломоновому, проводячи час за читанням Священного Письма, в молитвах, побожних роздумах, пості і рукоділлі. Майже ніколи не виходила Вона з дому і не цікавилася світськими речами та подіями. Взагалі мало з ким розмовляла, ніколи не відкривала вуста без потреби. В домі найчастіше спілкуалася Вона з двома Йосифовими доньками.

Але коли настав час, передбачений пророком Данилом, і коли Бог зволив виконати Свою обітницю вигнаному Адамові і пророкам, явився великий Архангел Гавриїл Пресвятій Діві в одній з кімнат, і, доречі, як це відзначають деякі священні письменники, саме в ту мить, коли тримала Вона відкритою книгу пророка Ісайї і міркувала про його знаменне пророцтво: Ось Діва в утробі зачне і сина породить! Явився Їй Гавриїл в архангельському сяйві і сказав: Радуйся, Благодатная! Господь з Тобою! - возвістивши все, про що пишеться в Євангелії божественного Луки.

З цього архангельського благовістя і з зішестя Святого Духа на Пречисту Діву почалося спасіння людей і оновлення створінь. Відлік хроніки Нового Заповіту дав Архангел Гавриїл словом: Радуйся! - щоб тим самим позначити, що Новий Заповіт знаменує радість для людей і для всіх сотворених створінь. Ось чому Благовіщення вважається як великим, так і радісним святом. 

 

Святитель Микола Сербський

 

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа