Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Будьмо вдячні Богові за Стрітення з Ним

В Ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Амінь.

Слава Ісусу Христу.

Стрітення Господнє.

Часто говорять, що Стрітення – це зустріч зими з весною. Але багато хто говорить про те, що Стрітення – це є зустріч людини з Богом. Якщо ви присутні сьогодні на Літургії і під час Євхаристії, ви завжди будете зустрічатися з Богом.

Багато людей живуть так, що виникають певні конфлікти  і деколи один одному навіть бажають зустрічі з Богом. Але все це не є Стрітення.

Ми тут бачимо зустріч Симеона праведного з маленьким Дитяткомм, Ісусом. Це Стрітення – як зустрічається старість і молодість. Зустрічається Старий Завіт із Новим Завітом. І ми це Стрітення сьогодні святкуємо.

Як це все відбувалося – розказано у сьогоднішній Євангелії. Але щоб нам краще це зрозуміти, треба нам спочатку зрозуміти традиції, які були у цей час. Ми повинні зрозуміти яке тоді було віровизнання. Ми повинні зрозуміти, хто і на що мав право.

Коли виходили з Єгипту, то Мойсей розподілив кожному коліну, хто чим буде займатися. Найстарше коліно – коліно Юдине, - це коліно, з якого походить Ісус Христос. Це той самий рід.  Але Мойсей не призначив цьому коліну бути священниками. Мойсей призначив коліно Левіїв, Левитів бути священниками. Дотримуючись цього закону, на тридцять перший день після народження приносили дитя в храм і приносили ягня усі коліна, усі роди, крім Левитів. Чому? Тому що їм не треба було приносити, бо їх нащадки є священнослужителями.

А Ісус Христос на тридцять перший день не був принесений в храм і не було ягняти у викуп Господу, що Він не буде служити Йому у храмі. І тому сьогодні апостол Павло нагадує це все і говорить, що Він є Священник від чину Мелхиседекового, Священник не по плоті, а Священник по Духу і по життю. І вже на сороковий день приходить Йосип з Марією і приносить це Дитя, але вони приносять Дитя як Священнослужителя, бо Він не викуплений. Але Діва Марія приходить на очищення. По традиції приносили пару голубів або пару горлиць. І вони принесли пару горлиць і прийшли, щоб пройти обряд очищення. У той час в храм приходить Праведний Симеон, бере Дитину на руки і бачить в Ній те, що йому було сказано від Бога ангелом. Підносить і каже: «Нині спасіння прийшло на цей народ». І він вбачає Первосвященника у цьому Дитятку. І він пророкує все життя Діві Марії, що Їй меч душу прошиє. Він вже розказує в цих коротеньких словах про всі ті події, які будуть на Голгофі, після Голгофи. Він все це говорить.

Тому й сьогодні ми також хрестимо дітей і на сороковий день жінка також приходить, щоб над нею прочитали цю молитву. І твориться молитва, яка відразу і воцерковлює дітей. Але все це на сороковий день. Та варто нагадати, що на сороковий день приходила мати, яка народила хлопчика. Але по їхній традиції мати, яка народила дівчинку, приходила тільки на вісімдесятий день. Якась дискримінація.

Господь виправив цю традицію. І сьогодні ми приймаємо Його Євангелію не по традиції жити, а жити за Його Словом, по Духу, щоб наше життя відповідало Євангелії. І коли ми сьогодні приходимо в це свято в Храм, ми повинні молитви, в першу чергу – подяку, - принести за те, що Господь дає нам з Ним зустрітися. Тобто, Стрітення це ми повинні мати завжди.

Не треба відкидати все те, що було колись, тому що це є вже історія, і це наука, і це певна традиція, яка допомагає нам далі розвиватися. Бо багато всяких ідеологій приходили, багато релігій, які починали придумувати щось своє. І не покладалися на традиції і віру своїх батьків і дідів. Щось придумували подібна, але вони пропадали і зникали. Ми є свідки цьому, бо ми жили в Радянському Союзі. І за три чи чотири покоління зробили так багато духовних інвалідів! І зараз стільки треба поколінь, щоб це виправити. А дуже важко виправити, тому що ми бачимо життя інших народів і бачимо, як ми не встигаємо. І коли ми починаємо не встигати навіть економічно, це не означає, що ми навіть матеріально не встигаємо, це означає, що ми не встигаємо духовно. Бо ми паралізовані. Ми живемо в якомусь розчаруванні. Ми живемо у страшній байдужості.

Ми не розуміємо, що все у цьому світі має своє значення. І все те, що Богом нам дано, ми повинні оберігати. Тому що все це є для продовження життя, для продовження нашого роду. Для того, щоб ми все це спостерігали, жили в цьому, і були щасливі.

Амінь.

Слава Ісусу Христу.

15.02.2020

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа