Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Церква закликає нас бути вільними

 

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Амінь.

Слава Ісусу Христу!

Сьогоднішня Євангелія дуже запам’ятовується, бо у ній розказується про свиней. Ми не можемо поєднати – свині і іудеї. Ми не можемо поєднати тих людей, які не їдять, не сприймають свинину, а тут бачимо велике стадо свиней, яке біля їхнього краю пасеться. Ми бачимо це Десятимістя, де вирощують тих свиней і продають, самі їдять. Але що це – Гадарин? Що це за місце таке? Вони виникли за 330 років до народження Ісуса Христа, коли Олександр Македонський, який у своїх походах проходив через ці землі, завоював їх і для своїх солдатів, воїнів заснував ці міста, щоб усі ті пенсіонери, ветерани, що вже не могли воювати, ті, що вже через вік не могли воювати, там жили. Це не означає, що там не було культури, не було нічого, там жили дикі люди. Ні. Туди перейшла вся грецька культура, у тих містах жило багато філософів, вчених на той час, багато вчителів знаменитих, багатьох письменників ця земля дала. А за тридцять років до народження Ісуса Христа, коли ця земля була вже під владою Римської імперії, римський імператор передав цю землю під управління Ірода Великого. І за тих тридцять років багато вже іудеїв поселилося там. Тобто, жили і ті, які свинини не споживали.

І ось у сьогоднішній Євангелії ми чуємо, як Ісус Христос оздоровлює біснуватого. А як Він його оздоровлює? Виганяє з нього бісів. Ми знаємо, що медицина і наука таких хвороб, як біси, сьогодні не визнає. Вона не визнає бісів, але ми бачимо, як багато людей хворіє на психічні хвороби, що нам здається, що вони є біснуватими. Ви знаєте, що у Запоріжжі є дві психіатричні лікарні, одна на Сєдова, а друга за обласною лікарнею, і це немаленькі лікарні. І коли ви туди зайдете, побачите, що всі палати, всі кімнати зайняті і багато-багато там хворих. Але скільки є ще хворих, які живуть по домівках, ходять по вулицях, і присутні тут, і приходять у цей храм – тому, що вони відчувають, що щось у них є, щось їх мучить. Але на цю біснуватість, цю хворобу, про яку у сьогоднішній Євангелії сказано, хворих людей є набагато більше. І якщо б навіть всі лікарні у Запоріжжі, в Україні перетворити на психіатричні – їх буде замало. Якщо навіть і школи, і дитячі садочки перетворити на психіатричні лікарні для тих одержимих злими духами, і їх все одно буде мало. Тому що в світі багато тих злих духів. І як багато тих людей, які є ураженими тими злими духами, тобто бісами.

У той час, коли Ісус Христос проповідував, було таке вірування, що в кожної людини справа і зліва від неї, і ззаду є по одному легіону бісів. Тобто, по десять тисяч, легіон – це військова одиниця, він як військова дивізія – десять тисяч воїнів. І у сьогоднішній Євангелії про цей легіон сказано, які кидали людину у вогонь і у воду, її зв’язували і вона тікала в пустелю, її в’язали різними путами, а вона рвала і була страшною для оточуючих. І таких є багато.

І чи будуть люди ходити туди, де є такі біснуваті? Чи будете ви їхати у тій маршрутці, де біснуваті виріжуть вам гаманець? Чи підете ви тією дорогою, де вас пограбують, ланцюжок знімуть? Чи зайдете у такий парк, де такі біснуваті є? Правда, ви не будете? Чи будете ви заходити у той магазин чи аптеку, де вас обманюють на гроші, або обманюють на товар? Правда, не будете? Тому що все, що так відбувається, є свого роду біснуватістю.

А тепер подумаймо, хто такий був той біснуватий? Як він виглядав? Як сказано у Євангелії – на ньому не було одягу. А в ті часи – хто ходив без одягу? Раби. Чим раби відрізнялися від вільних людей? Вільні люди мали одяг, а раби не мали. Отже, він був як раб. Але сьогодні раби гріха мають одяг. Раби гріха мають сьогодні хорошу форму: білі сорочки, галстуки. Вони будуть усе сьогодні мати для того, щоб вас обманути. Це означає, що зовні є одяг, а внутрішнього, духовного одягу вони не мають, вони є раби гріха. Вони заповнені бісами. І якщо все суспільство переповнене тою біснуватістю, чи можна надіятися на якийсь прогрес? Можете собі уявити: коли є стільки біснуватих – чи вистачить свиней на них? Не вистачить, бо тільки в цьому одному випадку народ гадаринський втратив дві тисячі свиней. Що таке дві тисячі свиней – це є на сьогодні пів мільйона доларів. Для того, щоб вилікувати одну людину. Для того, щоб цей чоловік був здоровий, витратили пів мільйона доларів!

Сьогодні люди багато тратять на медицину. Медицина дорога. А якщо якась хвороба, ми чого тільки не зробимо, і звертаємося всюди, і просимо: на цю операцію треба п’ятдесят тисяч доларів, сто тисяч доларів, - і починають збирати. Але рідко хто назбирає ці гроші. А дехто назбирує – хто дає сто гривень, хто п’ятдесят, а може знаходиться якась багата людина і велику суму дає. Але, якщо хочете переконатися, напишіть об’яву: мій син, чи  моя дочка біснуваті, вони алкоголіки, наркомани, ігромани, прошу допомогти мені на лікування. І подумайте, чи хто дасть п’ятдесят чи хоч одну гривню на лікування? Ніхто. Коли треба пересадку якогось органу робити, коли ми говоримо про життя матеріальне – фізичне життя, - ми віддаємо. Коли говориться про духовне життя – ні, навпаки, починаємо обвинувачувати в тому: виховали собі так – нехай лікують! Але щоб це вилікувати повинно втрутитися все суспільство. І це дуже і дуже дорого коштує. Бо це лікування починається ще в дитячому садочку. І це великі кошти. Це лікування починається в загальноосвітній школі, і це великі кошти. Потім у всяких коледжах і університетах лікування – і це великі кошти. Це і вдома, і це великі кошти. А до того всього, що лікування проходить, треба ще й таку ауру зробити, у мистецтві, у культурі, в спорті, в побуті – всюди, - щоб людину позбавити від усіх тих бісів, які існують.

Я вже казав, що біснувата людина – це раб своїх бісів, і вона виглядає духовно голою. І як гарно бути вільною людиною від гріха. Який прогрес чекає людство, коли воно є вільним від гріха.

Заходите ви у магазин, будь який, «АТБ», чи  «Сільпо», чи інший, де є продукти, купили все, приносите додому, дивитесь – а воно вже зіпсоване, терміни давно вийшли і на ньому вже три або чотири стікери переклеєні, воно вже пахне неприємно, а шкода викидати, була не була – з’їм, а якщо буде погано, викличу швидку. І коли ви вибираєте молоко, чи інші продукти, то бачите, що добрий товар, свіжий захований на полиці подалі, а найгірший попереду, щоб його взяли. Знаєте, що це таке? Це рабська психологія. Раби працюють у цьому закладі. А якщо якась продавщиця підійде і скаже: «Не беріть цю ковбасу, бо вона зіпсована, не беріть це молоко, візьміть оце, воно свіжіше», що рабовласник зробить із цією продавщицею, вільною людиною? Він її звільнить. Чи може суспільство розвиватися у такому біснуватому суспільстві? Не може.

Але навіть у такому суспільстві Господь дає прогрес. Тому що коли магазин тримає вільна людина, не біснувата, не рабовласник, а вільна людина, і коли у нього працюють вільні люди, які стараються людям допомогти, не обманути, то ви ніколи не підете у той магазин, де вас обманюють, а підете до цих. І оті рабовласники не розуміють, наскільки вони втрачають, бо до них вже ніхто не прийде. А ви ходите і купуєте! Вони вас дурять, а ви купуєте. Ви ходите, тому що ви нагі. Ви – раби.

Господь дає нам сьогоднішню Євангелію для того, щоб ми одягнулися силою цього Слова. Одягнулися Його Словом і стали вільними людьми. Щоб відвідували магазини не для рабів, а для вільних людей. Щоб була повага. Ніхто навіть не думає із цих рабів, що завтра до них не прийдуть і вони з боргами і банківськими кредитами підуть по вітру. Ні. Вони на вас, усі на вас розраховують.

Церква вас закликає сьогодні бути вільними людьми. Щоб ви один одному допомагали. Щоб один одного любили. Як цей вільний чоловік, якого позбавив Господь від цих бісів і сказав: «Іди додому і скажи всім своїм близьким, що тобі вчинив Господь». І він прийшов і всім розказував, що йому Ісус  вчинив. І коли вже він усім розказував, на ньому був одяг. Він не був рабом.

Нині багато людей їде за кордон на заробітки, бачать, як люди живуть, і повертаються і також починають так робити. Але таких дуже мало. Чому мало? Та тому, що всі знають, але не слухають сьогоднішню Євангелію.

Амінь.

Слава Ісусу Христу.

 

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа