Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Господь показує нам шлях до Вічності

В Ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Амінь.

Христос Рождається!

Сьогодні багато людей приходять в храм. Одні приходять на Літургію, а інші приходять за своїми нинішніми проблемами, щоб їх вирішувати. Ставлять свічки і дуже уважно читають молитви. І в цих молитвах вони для себе дещо знаходять. У них є тільки рутинні проблеми, вони завжди є  у нас, бо завжди люди народжуються і завжди люди помирають. Завжди сонце сходить і сонце заходить. Таке життя. І постійно стрілка годинника крутиться. Крутиться вперед. Ми не можемо жити у вчорашньому часі. І погано, коли ми вчорашнім часом стараємося жити. Час іде вперед. Уявіть собі, що ви маєте вдома на стіні годинник, і якщо він стоїть, не йде – потрібен вам цей годинник? Так само і людина деколи зупиняється і теж стає таким годинником.

Багато людей приходять на Літургію, приходять до сповіді, приходять до причастя. І у них виникає вже певна свідомість того, що вони роблять і для чого вони це роблять. Але і у тих людей, що вишикувалися в чергу до причастя, у кожного є своя думка. В одного проблема з здоров’ям, у другого – з дітьми, в іншого проблема на роботі, і так багато-багато всяких проблем. І вони з вірою приходять, приступають до причастя і хочуть, щоб їх проблеми вирішилися. Але є ще такі люди, які приходять на Літургію для того, щоб почути щось надзвичайне. Щось таке надзвичайне, чого вони не можуть прочитати в книжці, щось почерпнути з усяких наук, а найбільше – почерпнути про Бога.

Який Бог? Який Він? Там, на небі… Якщо запитати у дитини: «що ти можеш розказати про Бога?», і що ця дитина може розказати? Що Бог на небі, а у небі літаки літають, то Бог на тих літаках літає. А ще вище – на космічних кораблях. А поруч з цією дитиною буде сидіти професор, який має найвищу богословську освіту, доктор богословських наук, і добре історію знає, і релігію – все він знає. І що б ви його не запитали, він усе вам розкаже. Він час використовував, щоб здобувати знання. Він прожив, можливо, багато десятків років. А ця дитина нічого не знає з того, що професор знає. Але Господь цю дитину кличе до Себе, до причастя. І говорить: «Приходь!». «А я на сповіді не була, я не готова», - вона дивиться, як дорослі це роблять. А Господь їй говорить «Приходь!», і всім батькам, всім дорослим говорить: «Не заважайте цій дитині приходити до Мене!»

А той професор, що все знає про Бога, про життя, всю історію знає, він теж повинен приходити. І коли він приходить, Його Господь завертає. І говорить: «Поки ти не будеш, як ця дитина, не увійдеш в Царство Боже! Поки ти не будеш, як ця дитина – не приходь. Стань як дитина і тоді приходь до причастя». Ось вся Євангелія, яка читається сьогодні, читається для того, щоб зробити нас як ті діти, по подобі дитячій. Не такими маленькими, не такими красивими, а щоб ми у серці таку любов мали, як ці діти. І тому у сьогоднішню неділю, неділю після Богоявлення, читається Євангелія про те, що Господь виходить на проповідь. І говорить: «Покайтеся, бо наблизилось царство Боже!».

Ми завжди приносимо покаяння. Через покаяння ми поєднуємося з Богом. Через причастя. Що дає це причастя? Хто не споживає Тіла і Крові Господньої, не увійде в Царство Боже. І причастя наше – це є підготовка до Вічності. Підготовка до цього «польоту на літаку». Адже коли ми кудись їдемо, ми готуємося до поїздки: в першу чергу, треба назбирати на квитки, щось взяти в дорогу, багато всього треба. Так от, з того всього, що нам багато треба, нам треба Євангелія.

Євангелія – це не є якась історія. Євангелія – це не є якась наука, для того, щоб ми щось складали з теорії і т.д. Бо ті події, про які в ній йдеться і які священник вам розказує на проповіді, - це для того тільки, щоб вас зацікавити. А Євангелія – це та блага звістка, яку Господь нам дає. І тому Господь приходить у цей світ. І Він приходить дитиною. І показує шлях, як нам жити. Життя, яке приводить нас до Вічності, тобто, творить нас людиною, образом і подобою.

І Бог показує, що Він не приходить професором всезнаючим. Навіть у дванадцятирічному віці Ісус Христос читав, читав і пояснював. Але ж Йому не треба було читати. Ми деколи любимо читати, що про нас пишуть. Але Богові це не потрібно. Але навіть дванадцятирічний Ісус те все читає. Для того, щоб у нас закладався певний інтерес. І тому в церкві є Євангеліє, яке нас направляє до покаяння. Покаяння, яке робить правильні дії відносно нашого серця, де закріплюється ця божественна благодать, любов.

І в церкві ми повинні пізнавати, крім Євангелії, щось більше. Ми ж хочемо професорами бути, розвиватися, а не на тому самому рівні бути. І щоб наші діти професорами були. Щоб не ставали тими годинниками, які не йдуть. Тому у церкві ще повинна бути і недільна школа. Де ми теж об’єднуємося для знань. Для чого ці знання нам потрібні? Для того, щоб краще пізнавати Євангелію. Для того, щоб ми краще знали історію і життя. Щоб ми не робили у житті ніяких помилок.

Всі ми знаємо, що Закон порушувати не можна. А в тюрмах місця нема! А скільки між нами людей, яких не посадили. Та якщо взяти той Закон, по якому ми повинні жити, і якщо правильно його виконувати, і порівняти все те, що ми зробили – то крім маленьких дітей нікого б не залишилося, всі б по тюрмах були. Тепер ви розумієте наше життя. Але сам Закон нічого людині не дає. Мати говорить дитині: «Не чіпай, бо тут можна обпектися». Ви думаєте, подіяло? «Я попробую, може не обпечуся!» - отоді подіяло.

Євангелія по простому написана. І тому Господь говорить, що блаженні, тобто, щасливі ті люди, які не знали нічого, а взнали Євангелію. Оце найголовніше.

І сьогоднішня Євангелія читається для того, щоб ми жили по ній. Але це не означає, що крім цієї Євангелії ми нічого не повинні знати. Ми повинні знати, чим більше ми знаємо, тим більше ми розвиваємося, і наука, знання, і віра – їх розлучати не можна. Тому що і наука наша, і віра наша повинні бути в любові.

Амін.

Христос Рождається.

26.01.2020

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа