Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Надзвичайні часи - надзвичайні дії

Важкі і надзвичайні часи вимагають надзвичайних дій і важких рішень. Життя людини складається з викликів і запитань до своєї совісті і принципів. Кожне покоління християн стикалося з надзвичайними викликами і завжди було спроможне дати на них адекватну відповідь. Відповідь, повну сили віри і благочестя. Життя християнина і є шлях через терни випробувань і сумнівів. І веде нас через ці терни світло Божої благодаті.

Тому і сьогодні не слід відступати, не слід занепадати духом. Як і попередні покоління християн, ми знайдемо силу і мудрість подолати ці виклики, що зараз стоять перед нами. В час, коли небезпека загрожує здоров’ю наших близьких, для них має значення не демонстрація сили нашої віри, а перш за все - демонстрація і утвердження нашої любові. Любові до наших близьких і ближніх. Сьогоднішня криза – це, насамперед, випробовування нашої любові.

Віра - це камінь, на якому стоять наші принципи, це основа нашої єдності, це те, що дає нам сили йти вперед, це те, що просвітлює наше життя світлом істини. Але чого вартує наша віра в Євангельське слово любові і милосердя, якщо ми не живемо цією любов’ю? Чого вартує демонстрація наших принципів, якщо ці принципи не дають нам дослухатися до ближнього, зрозуміти його, прийняти його піклування про нас.

Хвороба, яка сьогодні загрожує нам, не розрізняє людей за статком, національністю, релігією чи політичними переконаннями. Не розрізняє кордонів, конфесій чи соціальних класів, а тому ми сьогодні маємо бути, як ніколи, єдиними. Єдиними всередині нашої громади, але ще важливіше -єдиними з іншими нашими ближніми, котрі не поділяють наших релігійних переконаннь. І нехай заходи безпеки, яких від нас вимагається виконувати, не ґрунтуються на християнських цінностях, а на науковому знанні, це не має нас зупиняти, це не має сіяти між нами зерно недовіри.

Спасіння нашого життя і життів наших близьких є нашою спільною справою, і тому нам треба згуртуватися, покластися на досвід фахівців, від чиїх здібностей, знань і таланту залежить життя мільйонів наших співвітчизників. Так само як народ, що слідував за Мойсеєм, тягнувся до мідного змія, щоб знайти спасіння від отрути гадів, так і ми сьогодні маємо тягнутися до нашої медицини. Символічно, що символом медицини є кадуцей, тобто, переплетіння зміїв.

І треба остерігатися тих спокушених, які відмовляють від дій. Тих, хто через безпечність і бездумне уповання на Божу ласку, відмовляє ближніх від серйозного ставлення до засобів і заходів безпеки. Господь Бог є як батько і коли Він бачить, що Його діти роблять все від них можливе, коли вони відповідальні і завжди чинять з оглядом на благо своїх ближніх, то таким дітям Він і посилає своє благословення, дає сили і терпіння йти далі, і швидке одужання. А дітям, які бездіяльно, з іронічною посмішкою лиш уповають на Його ласку, Він дасть ще більші випробування, ще більші уроки, і віра їхня і самовпевненість стануть тягарем для них самих. Бо віра їхня не дала плоду. Бо закопали вони свою віру в багно власного невігластва і уподобилися до того слуги з Ісусової притчі про таланти.

Сьогодні випробовується наша любов. І, щоб відбувся тріумф любові, треба, щоб наша любов була такою ж сліпою, як і ця зараза, яка нам загрожує. Щоб наша любов не бачила ні класів, ні кордонів, ні заможності, ні приналежності до церкви, конфесії, партії. Ми всі маємо бути сповнені любов’ю, ми всі маємо бути повні довіри один до одного. І виражатися наша любов має в нашій відповідальності і чуйності до запитів наших ближніх. 

 Режим всенаціонального карантину вплинув на наше літургічне життя. І люди в церкві часто питають: як ми за таких умов будемо святкувати Паску цього року? Окрім свята Христового Воскресіння, цього року нам випало отримати досвід свята тої старозавітної Пасхи, коли янгол-месник пройшов повз доми єврейські. А тому наша Паска  - вже почалася.   

 

 

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа