Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

 Обрізання Господнє і Собор Василія Великого

14 січня – Обрізання Господнє 

Сьогодні Православна церква святкує Обрізання Господнє. Подія Обрізання Господнього, коли Христа нарекли іменем Ісус, описується в Євангелії від Луки (2, 21): «Коли ж виповнились вісім день, щоб обрізати Його, то Ісусом назвали Його, як був Ангол назвав, перше ніж Він в утробі зачався». 

У Старому Завіті обрізання було законом на знак союзу Бога з Авраамом і його нащадками. Обряду надавалося великого значення, оскільки він символізував зарахування до членів релігії і народу та своє підпорядкування  законові і обов’язкам. Невиконання закону означало його ламання і виключення з членства народу. У події обрізання Ісуса Христа церква акцентує на жертві та самозреченні: кожен християнин мусить практикувати обрізання від своїх похотей та злих намірів.

Також у той день надали Христові ім’я Ісус, що вказує на святість і Його силу. 

Свято Обрізання, хоча й вважається великим, не належить до 12 найбільших празників, ним закінчується післясвяття Різдва Христового.

 

Також сьогодні, 14 січня, відзначається  пам’ять святителя Василія Великого, на чию честь названий нижній храм у комплексі церкви Святого Миколая.

Святитель Василій Великий народився близько 330 року в Кесарії. Він походив із знатного роду і багатодітної сім’ї. Родина відзначалася ревністю у християнській вірі, з десяти дітей   п’ятеро і їх мати Емілія зачислені до святих. 

Першу освіту Василій здобув під керівництвом батька, який був адвокатом. Після його смерті святий вирушає на навчання до Константинополя, а потім до Афін, де опановує риторику і філософію, астрономію і математику, фізику і медицину. Згодом він повертається в Кесарію, де викладає риторику. Близько 362 року його висвятив у сан диякона єпископ Мелетій, а через 2 роки — у сан пресвітера єпископ Кесарійський.

Святий Василій написав багато праць, залишивши по собі велику духовну спадщину:  догматичні, моральні, аскетичні, полемічні твори, пояснення Святого Письма, 366 листів. Він уклав текст Божественної Літургії, приклався до формування вчення про Пресвяту Трійцю. Його визнають Великим Учителем Церкви.

 

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа