Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Посланець Елладської православної церкви 

Посланець Елладської православної церкви

Сьогодні у церкві Святого Миколая відбулася знаменна подія: вперше Божественна Літургія звучала двома мовами – українською і грецькою.  Разом з настоятелем церкви о. Володимиром Гошовським Літургію правив протоієрей церкви Трьох святих святителів (Калавритська та Егіалійська Митрополія Елладської православної церкви, Греція) отець Сотіріс Коскоріс. Співслужили їм о. Роман Лех та о. Іван Гошовський.

Нещодавно Елладська церква визнала автокефалію Православної Української Церкви і приїзд о. Сотіріса Коскоріса до Запоріжжя символізував не лише єднання у служінні двох церков, а й ту підтримку, яку грецька церква надає своїй українській посестрі.

Прихожани, навіть не знаючи грецьких слів, з самої Літургії розуміли суть того, про що йдеться. Зачарував подарований хористами грецький літургійний спів – так званий знаменський розспів, відмінний від сучасного українського.  Втім, виявляється в Україні також побутував такий спів аж до XVII, а в деяких місцях і до XIX століть.

По завершенні Літургії о. Сотіріс Коскоріс звернувся до прихожан зі словами: «Я вдячний Вселенському Патріарху Варфоломею, Митрополиту Православної Церкви України Епіфанію, настоятелю церкви о. Володимиру і о. Івану Гошовським, які прийняли мене, а також вам усім за спільну молитву. Можливість разом служити Літургію ще раз підкреслює нашу єдність.

Духовний представник Елладської православної церкви закликав прихожан церкви Святого Миколая і всіх вірян Православної Церкви України об’єднатися довкола духовенства, довіряти очільникам Церкви, освячуватися своєю присутністю у храмі, на Службі Божій, приводити дітей до причастя і жити з Христом.  

О. Сотіріс Коскоріс також мав нагоду відвідати товариство грецької культури у Запоріжжі.

 

Посланець Елладської православної церкви

Новини :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа