Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Про піст і молитву

Проповідь святителя Миколи Сербського

 

Цей рід не може вийти інакше, як від молитви і посту.

Мк. 9, 2

Це — рятівний рецепт найбільшого Лікаря душ людських. Це — засіб випробуваний і перевірений. Нема інших ліків від божевілля. Що це за хвороба? Це — присутність і панування демона в людині, злого і жорстокого духа, що намагається остаточно згубити у людині і тіло,  і душу. Підлітка, якого Господь звільнив від злого духа, той кидав то в вогонь, то в воду — лиш би умертвити його.

 

Доки та чи інша людина всього лиш філософствує про Бога, то залишається немічною, цілковито безсилою перед демоном. Адже демон лише посміюється над немічним свідським мудруванням. Та варто людині почати поститися і молитися Богові, як демона заповнює невимовний страх.

 

Пахощів молитви і посту він взагалі не виносить. Духмяний Божественний аромат душить його і розслаблює до крайньої знемоги. 

 

В людині, яка тільки міркує про віру, для демона місце просторе. Але в людині, що починає щиро молитися Богові  і поститися з терпінням і упованням, демону стає тісно, невимовно тісно, так, що повинен він тікати з такої люидни.

 

Від деяких хвороб тіла існують тільки одні ліки. А від найбільшої душевної недуги, від одержимості демонами, є двоє ліків, які слід вживати одночасно: піст і молитва.

 

Апостоли і взагалі всі святі постились і молилися Богові. Тому й володіли вони такою могутньою силою, що нищила бісів.

 

О Ісусе благий, Лікарю наш і Помічнику у всіх негараздах, зміцни нас силою Духу Твого Святого на дотримання Твоєї спасительної заповіді про піст і молитву, заради спасіння нашого і наших ближніх. Тобі слава і похвала на віки. Амінь. 

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа