Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Про покаяння і прощення гріхів

Проповідь Святителя Миколи Сербського

 

і щоб у Ймення Його проповідувалось покаяння, і прощення гріхів 

(Від Луки 24:47)

 Це заключна заповідь Спасителя святим Апостолам. В цих словах, як в горіховій шкаралупі, міститься Євангеліє примирення Бога з людьми.

 

Що вимагає Бог від людей і що їм дає? Вимагає покаяння, а дає прощення гріхів. Вимагає малого, а дає все. Нехай тільки покаються люди в зроблених гріхах і перестануть грішити — і приймуть вони від Бога все: не лише те, що здатне забажати їх серце, а більше, значно більше. 

 

Воістину, безгрішним Він обіцяв все. Безгрішні будуть спадкоємцями Божого Царства, Божими синами, дітьми світла, дітьми безсмертя, друзями Ангелів, братами Христовими. Безгрішні будуть наділені силою і радістью. Безгрішні матимуть все, бо все їм обіцяне.

 

Нехай тільки люди покаються — і вони приймуть все. Нехай тільки злидар очиститься, і обмиється, і зодягнеться в чистоту перед ворітьми царського палацу — і він негайно буде введений в державні палати, причому цар вийде йому назустріч, і обніме його, і дасть йому все, чого душа бажає. Заживе він разом з царем, сяде за царську трапезу — і буде мати все, все, все!

 

О брати мої, це не тільки слова, це — жива і свята істина. Бо знаємо ми, що чимало розкаяних грішників і грішниць прийняли все, що їм було обіцяно. Багато явилися з того світу і підтвердили істиність своїх слів, засвідчивши, що живуть вони тепер, як царські сини і доньки. Але вони покаялися вчасно, а нам ще належить пройти путь покаяння, якщо хочемо ми разом з ними стати наслідниками Царства. 

 

Господи милостивий, допоможи нам покаятися раніше смерті, щоб і ми жили вічно. Тобі слава і похвала на віки. Амінь.

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа