Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Про роздуми по плоті і по духу

 

Ви судите по плоті.

Ін.8,15

 

Так сказав Всезнаючий Господь озлобленим іудеям: ви судите по плоті. Бо схопили вони в перелюбі одну жінку і хотіли побити її камінням за той плотський гріх. Але Господь заглянув в душу тій жінці і побачив, що її ще можна спасти і виправити, привести до покаяння і простити. Адже хоч і вчинила вона перелюб плоттю, однак душа її ще не вся було перелюбною. Гріх перелюбства безнастанно носили в серці своєму і фарисеї, але добре це приховували, не гидуючи ним, а осуджували виключно тільки тілесні падіння в тих людях, яким їм вдавалося застукати на місці злочину.

 

Духовні люди судять по духу, а плотські — по плоті. І досі євреї, покарані і розсіяні по всьому світу, ніяк не можуть навчитися мислити і судити духовно, але все ще мислять і судять лише по плоті, лише по зовнішності, по переписах закону, написаного на хартії чи в природі — але тільки не по духу. Адже, якби навчилися вони судити людей і їхні діла по духу, то відразу ж визнали б Господа Ісуса Месією і Спасителем.

 

Бережімо ж себе ми, християни, від того, щоб судити тільки по плоті. З усіх сил стараймося не поспішати з засудженням тих, хто через недосвідченість зробить якийсь проступок, чи необачно роздавати похвали тим, хто  старається не схибити перед людьми, а серцем вже цілком занурився в безодню гріха. Бережімо себе від омани судити людей і природу за чуттєвими враженнями і потрудімося про все роздумувати духовно, духом. Адже ми діти духу і світла, бо хрещені.

 

Господи Ісусе, навчи нас і настав мислити і судити не по плоті, а по духу. Тобі слава і похвала навік. Амінь.

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа