Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Прославмо Господа власними вчинками, духовним подвигом

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!

Амінь!

Слава Ісусу Христу.

Сьогодні ми святкуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці, Владичиці нашої. Святкуємо його незвично, кожен у своїй домівці, кожен у своїй родині.

Що означає це свято для нас? Благовіщення. Блага вість. Євангелія. Блага вість про те, що прийшов у світ Месія. Блага вість про те, що прийшло у світ спасіння. Блага вість про те, що ми сподобилися визволення від наслідків первородного гріха і отримали спасіння.

Але що ця Блага звістка значила для Діви Марії, зовсім молодої дівчини, яку відвідав архангел? Дівчини, яку чекало народження Сина, за обставин, які були дивними, потім втеча до Єгипту, переслідування. Вона бачила, як Її Син, який прийшов проповідувати у цей світ любов і милосердя, був гнаний, переслідуваний, а потім розіп’ятий людьми, які оточували Його, Її народом. Це була звістка про ті випробування, які Її чекали. І це не зовсім накладається, не зовсім ототожнюється з нашим сприйняттям Благої вістки.

Що є для нас Блага вість? Блага вість, це коли була у нас якась проблема, а її немає. Блага вість, це коли у нас чогось не було, а нам щось гарне далося. Так нам диктує правило нашого життя. Так нам диктує правда нашої практичності, часом нашого цинізму. Але чи завжди вістка, яка нам дає знати про майбутні перешкоди, про можливість подвигу, духовного подвигу, - чи завжди вона сприймається нами, як блага вість?

Але саме така звістка була дана в той час Діві Марії. Звістка про те, що Вона сподобилася можливості прославити Господа. Не таку звістку завжди очікують, але саме в цьому полягає влада світу. Не завжди правда нашого життя, наша повсякденна правда накладається на істину, яка дана нам у Слові Євангельської проповіді. Та можливість духовного подвигу, саме подвигу, яка дається нам з пришестям Ісуса Христа. Можливість через подвиг сподобитися спасіння нашої душі і тіла. Це і є та блага звістка.  І цього подвигу ми маємо шукати. Наше життя не має бути чередою проблем, які треба вирішити, а наше життя повинно бути у постійних пошуках цього духовного подвигу, можливості духовного подвигу.

І коли зараз священник, як і на кожній літургії, виголосить «З миром вийдімо!», - це і буде тим закликом до пошуку можливості, до благословення чинити добрі справи, творити милосердя, подвиг любові. Цей заклик лунає на кожній літургії. Ми живемо літургічним життям. Ми приходимо до Таїнства Євхаристії, до причастя. Але Таїнство Євхаристії є благословіння, дар вкушати тіло Господа нашого і Спасителя, який даний нам Самим Спасителем.  Але Він ще й дав нам обов’язок, обов’язок кожного християнина йти до Господа, шукати можливості Його прославити – через власне покаяння, через вчинення милосердя, через любов до ближнього.

І кожна літургія є тією точкою, з якої починається наш пошук. Безкінечний пошук. І ми сьогодні почувши цей заклик «З миром вийдімо!», маємо сприйняти як заклик до кожного з нас вийти з миром з храму: за нинішніх обставин це неможливо, але це не заважає нам шукати цю можливість, це благословіння засвідчити нашу любов нашим ближнім.

І ці обставини, які зараз нас змушують служити літургію в порожніх храмах, слідкувати за нею за допомогою засобів інтернету, ще раз нам нагадують те, що можливість подвигу є поза стінами храму: у нашому житті, у відносинах з нашими близькими, з нашими родичами, з нашими сусідами, у нашій роботі. Ось там ми маємо шукати цю можливість – Славити Господа.

Славити Господа власними вчинками, духовним подвигом. Це та блага вість про радість цієї можливості, радість мати цю можливість. Радість мати можливість послужити Господу, прославити Його, так, як Його прославила Діва Марія.

Амінь.

Слава Ісусу Христу.

7 квітня 2020 р.

 

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа