Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня за церковним календарем відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

За церковними переказами, Богородиця наслідувала високе походження як з боку батька, так і з боку матері. Батько Діви Марії, Іоаким, походив з царського роду, від коліна Іудового,з дому Давидового, до нащадків якого відносилося біблійне пророцтво про народження Месії. Її матір, Анна, походила з високого священицького роду і вела родовід від коліна Левиного, з дому Ааронового. 

Довгий час Іоаким та Анна були бездітними, а це вважалося у іудеїв великим нещастям, посланим Богом за гріхи. Бездітних зневажали і навіть обмежували у багатьох громадських справах. Молячись Богові та благаючи його дати дитину, Іоаким хотів принести у храмі жертву, але первосвященик її не прийняв. Тоді він пішов у пустелю і дав обітницю постувати доти, поки Господь не почує його молитви.

Дізнавшись про образу, якої чоловік зазнав від первосвященика, Анна плакала та молилась. І ось несподівано з’явився Ангел і сказав, що у неї народиться донька, назвати її слід Марією, через неї світові буде спасіння. Таке ж пророцтво ангела було дане й Іоакиму. І все передбачене Богом здійснилось.

Різдво Пресвятої Богородиці - дванадесяте неперехідне свято, відкриває річний цикл. Віідзначають його ще з ІV ст.

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа