Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня за церковним календарем відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

За церковними переказами, Богородиця успадкувала високе походження як з боку батька, так і з боку матері. Батько Діви Марії, Іоаким, походив з царського роду, від коліна Іудового,з дому Давидового, до нащадків якого відносилося біблійне пророцтво про народження Месії. Її матір, Анна, походила з високого священицького роду і вела родовід від коліна Левиного, з дому Ааронового. 

Довгий час Іоаким та Анна були бездітними, а це вважалося у іудеїв великим нещастям, посланим Богом за гріхи. Бездітних зневажали і навіть обмежували у багатьох громадських справах. Молячись Богові та благаючи його дати дитину, Іоаким хотів принести у храмі жертву, але первосвященик її не прийняв. Тоді він пішов у пустелю і дав обітницю постувати доти, поки Господь не почує його молитви.

Дізнавшись про образу, якої чоловік зазнав від первосвященика, Анна плакала та молилась. І ось несподівано з’явився Ангел і сказав, що у неї народиться донька, назвати її слід Марією, через неї світові буде спасіння. Таке ж пророцтво ангела було дане й Іоакиму. І все передбачене Богом здійснилось.

Різдво Пресвятої Богородиці - дванадесяте неперехідне свято, відкриває річний цикл. Віідзначають його ще з ІV ст.

 

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа