Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Сорок Святих

Сорок Севастійських мучеників або просто Сорок святих  — 40 воїнів римського ХІІ легіону (Legio XII Fulminata), які загинули у 320 році біля міста Севастія, нині турецьке місто Сівас (тур. Sivas) за відмову зректись християнської віри. 

Севастійські мученики згадуються у проповідях Василія Великого,Григорія Ніського,Єфрема Сирина,а також історика ранньої церкви Созомена.

Воїни були родом з Каппадокії (нині на території Туреччини) у складі римського війська, що стояло у місті Севастії. Воєначальник Агрікола зажадав від них жертви язичницьким богам. Після відмови римляни увечері роздягнули воїнів і поставили у вкрите кригою озеро. А на березі постійно розігрівали лазню для тих, хто відступництвом захотів би врятувати своє життя.

На ранок один з воїнів не витримав, але як тільки забіг до лазні, відразу помер. Однак мучеників все-таки стало сорок. Тюремний сторож Аглай побачив видіння, як ангели несли 39 прегарних вінків для мучеників. Тоді він навернувся до Христа і, знявши одежу, пішов на лід. Мучителі, що прийшли згодом, побачили, що воїни-християни не тільки не замерзли, але й навіть відігрілись. Тоді мучителі молотами перебили їм гомілки і вкинули в вогонь, а обвугленні кістки мучеників скинули в річку. Але частину святих мощей християнам потайки вдалося зберегти.

Імена сорока святих воїнів-мучеників: Киріон, Кандид, Домній, Ісихій, Іраклій, Смарагд, Евноїк, Валент, Вівіан, Клавдій, Пріск, Теодул, Євтихій, Іван, Ксантій, Іліан, Сисиній, Огій, Аетій, Флавій, Акакій, Екдикій, Лісимах, Александр, Ілій, Горгоній, Теофіл, Доміціан, Гай, Леонтій, Афанасій, Кирило, Сакердон, Миколай, Валерій, Філиктимон, Северіан, Кудіон, Мелітон, Аглай.

Пам'ять сорока мучеників відноситься до найшанованіших свят. У день їх пам'яті полегшується строгість Великого Посту і звершується Літургія передосвячених дарів.

 

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа