Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Священномученик Іполит, мученики Кенсорін, Савін, Хрісія діва та інші 20 мучеників

Священномученик Іполит, мученики Кенсорін, Савін, Хрісія діва та інші 20 мучеників Священномученик Іполит, мученики Кенсорін, Савін, Хрісія діва та інші 20 мучеників постраждали в III столітті. Святий Кенсорін був першим сановником за царювання римського імператора Клавдія II (268 - 270). За доносом його схопили і кинули в темницю за віру в Христа. Тут він Іменем Господа Ісуса Христа воскресив померлого, після чого навернулися до Христа 20 воїнів - темничних вартових. Разом з святим Кенсоріном вони були обезголовлені.

Тоді ж була приведена на допит дівчина Хрісія, яка мужньо визнала себе християнкою і була кинута на муки. Після звірячих катувань її втопили в морі. Святого Савіна били важким молотом, а потім підвісили на дереві і палили тіло вогнем. У муках він віддав Господу святу душу. З святою Хрісією постраждали: Філікл, Максим, Геркулін, Венерій, Стіракин, Міна, Коммод, Ерм, Мавр, Евсевій, Рустік, Монагрей, Амандин, Олімпій, Кіпр, Феодор, Трівун, Максим пресвітер, Архелай диякон і Кирін єпископ. С

вятий Іполит, єпископ Остії, Римської пристані у гирлі Тібру, дізнавшись про страждання мучеників, незважаючи на свої похилі роки, з'явився до суду і викрив мучителя-нелюда, називаючи його кровопивцею. Розлючений суддя засудив святого єпископа на муки. Після довгих катувань йому зв'язали руки і ноги і кинули в море. Ці мученики постраждали в 269 році. Мощі священномученика Іполита були покладені в Римі, в храмі святих мучеників Лаврентія і папи Дамаса.

Святий священномученик Іполит був учнем святого Іринея, єпископа Ліонського, відомий як християнський Богослов, що написав багато творів проти єретиків. Він уклав Канон пасхальний, знаменитий твір про Христа і Слово про антихриста. Святий Іполит написав також багато тлумачень  Священного Писання,  Книг Буття, Вихід, Притчі, Екклесіаста, Пісні Пісень,  Євангелія від Матвія, Луки, Іоанна,  пророків Ісаїю, Ієзекиіля, Данила, Захару,  Псалми Давида і Апокаліпсис. Частина його творів збереглася лише в уривках. Повністю збереглися слова, присвячені Богоявленню і пророкові Данилу. Слова його є зразком мистецтва стародавньої церковної проповіді.

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа