Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Вербна неділя і Пасха - як будемо святкувати?

Сьогодні свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, а наступна неділя – Вхід Господній в Єрусалим, а в народі називають Вербна, Лозова, як пов’язано з традиціями. А там, де пальми ростуть, цю неділю називають Пальмовою. І щороку багато людей разом з дітьми приходили освячувати цю лозу. Освячуючи, вони відчували радість. Вони відчували, що якесь духовне щастя скоро, через цей страсний тиждень, який перейде у Христове Воскресіння, Пасху.

А як у цьому році можна буде освячувати лозу, і як у цьому році можна буде освячувати паску? Я думаю, що в цьому році освячення буде як найбільш угодно Богові. Я думаю, що саме у цьому році всі віруючі, всі прихожани православних церков, всі ті, що хрестилися – вони достойно освятять і лозу, і паску. Як це все буде відбуватися? А буде відбуватися через молитву.

Нам здається, що ми живемо у той час, коли є інтернет, фейсбук, багато інших комунікацій, мобільних телефонів. Але відколи існує людство і поєднане з Богом є така комунікація, як молитва. Молитва нас усіх поєднує набагато краще, ніж інтернет. Але за допомогою інтернету ми можемо бути ніби присутні в храмі і бачити, що відбувається. І завдяки інтернету ми можемо почути цю молитву.

О 8 годині ранку у неділю розпочнеться Богослужіння, а після Богослужіння відбудеться освячення лози у кожного з вас, у вашій домівці. І тою лозою стануть квіти, вазони – все те, що у вас є. І ви разом із священником будете повторювати цю молитву.

Чесно скажу, що освячення не від бризок води, а освячення від молитви, яку ви будете повторювати разом із священником. І лоза буде освячена. І це освячення буде набагато сильнішим, ніж було у попередні роки.

Якщо ця хвороба нас не залишить і ми так увійдемо в Пасху, то ми і паску будемо так само освячувати. Після завершення Літургії,  а це буде приблизно о 2 годині ночі кожен з вас приготує свою паску, кошичок поставить на стіл і разом зі священником, який в храмі читатиме цю молитву, буде повторювати ці слова. І чесно скажу, що буде ця паска більш освячена і приємна Богу. І Воскресіння Христове, яке є серед людей як свято, перетвориться із смутку у велику радість. Отож, будемо всі разом і будемо в домівках. І будемо дотримуватись порядку. Будемо виконувати все те, що говорять нам лікарі. Будемо дотримуватися карантину і старатися поважати і любити один одного. Тому що Пасха є для того, щоб ми возлюбили один одного і жили один для одного.

Амінь!

Слава Ісусу Христу.

7 квітня 2020 р. 

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа