Українська Православна Церква Київського Патриархату
Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая Запоріжжя

Введення Богородиці в храм - відкриття небесних дверей до спасіння

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці є одним із дванадцятьох найбільших свят року, які відзначає християнська Церква. 

Це свято оповідає про дитячі і юні літа Пресвятої Богоматері, про її батьків та передчуття сповнення Господнього промислу – народження Спасителя. 

Батьки Діви Марії, праведні Йоаким і Анна, молились, просячи Бога подарувати їм дитину і дали обітницю, що віддадуть це дитя на служіння Господеві. Вимолена молитвами своїх праведних батьків Пресвята Діва Марія до трьох років перебувала з ними, але з малого віку знала, що її місце в Божому храмі, де вона матиме змогу виховуватись і вивчати Святе Письмо, сповняючи Божу Волю.

Проста, на перший погляд, подія має насправді дуже глибокий зміст - це символічне відкриття небесних дверей до спасіння.

Про бажання Йоакима і Анни посвятити свою доньку Богові стало відомо багатьом жителям Єрусалиму. З цієї нагоди в їх обителі зібрались родичі і знайомі, а по дорозі до храму Марію супроводжували люди із запаленими світильниками та співом псалмів. 

При вході до храму Діву Марію зустріли священники, очолені первосвящеником Захарією, батьком майбутнього Йоана Хрестителя.

Ця зустріч також є глибоко символічною, оскільки саме Йоан Хреститель першим впізнає Спасителя, який прийде прийняти хрещення у водах Йордану. Священник Захарія дозволяє Пресвятій Діві ввійти до «Святая Святих»: місце, куди лише один раз на рік входив первосвященик. Введення Пресвятої Діви у «Святая Святих» символізувало таїнственне приготування втілення Христа, що стане сповненням Божої обітниці.

Із введенням Богородиці до храму наблизився час спасіння людства, наблизилося царство Боже.

 

 

Духовне читання :

Розклад Богослужінь

Ранкові

Будні - 8:00
Неділя - 8:00 і 10:00
Свята - 9:00

Вечірні

Щодня - 17:00


Сайт релігійної громади Церкви Святого Миколая

Запоріжжя, проспект Ювілейний, 1

Тел:   067 74-21-622

  Написати листа